Střídač GoodWe v systému Home Assistant

Mrkneme se v krátkosti na integraci střídače GoodWe do systému Home Assistant.

Integrace do HA

K integraci budete potřebovat pár věcí, mrkneme se na ně. V první řadě střídač musí být připojený ke stejné síti jako PC na kterém běží Home Assistant. To by neměl být problém, protože většinou máte doma jen jeden router. Dokumentaci k integraci naleznete na GitHub.

Zjistěte IP adresu střídače a zafixujte ji

IP adresu střídače zjistíte v nastavení svého routeru. Když už tam budete, tak ji rovnou zafixujte. Vyhnete se tomu, že při výpadku spojení nebo restartu routeru přidělí střídači jinou adresu a vy budete muset připojení konfigurovat znovu. Ještě jeden tip: lepší je pokud máte střídač připojený klasicky LAN kabelem. WiFi spojení občas (mě tak 1x za 3 měsíce) vypadne a v tu chvíli nemáte data z elektrárny. Nic tragického, ale pokud máte rozjeté automatizace z nějakého údaje, tak v tu chvíli nezareagují.

Nastavení integrace

V samotném nastavení integrace není prakticky co nastavovat. Zadáte IP adresu střídače GoodWe v síti a časový údaj ve vteřinách, jak často chcete vyčítat data z provozu elektrárny. Já mám nastaveno 15 vteřin, což je prakticky live a jeví se dostatečné. Ano už nebudete odkázáni na 5 minutové intervaly portálu SEMS.

Po úspěšné integraci získáte 152 údajů z elektrárny

Pokud se povede úspěšně integrovat střídač do Home Assistenta získáte 152 údajů z provozu elektrárny každých X vteřin, které jste zadali při nastavování a to je skvělé.

Důležité! pokud nevíte co děláte v nastavení střídače nic neměňte.

Pokud skutečně nevíte co děláte, neměňte prosím nastavení střídače. Může se stát, že pak nebude pracovat podle vašich představ a budete se muset obrátit na instalační firmu aby nastavení obnovila.